Collectors Of Bones


Collectors Of Bones
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Правила на форумо

Go down 
АвторПорака
admin GAME K!NG
Admin
avatar

Број на мислења : 13
Join date : 2010-10-03
Age : 20
Местолокација : Macedonia,Veles

ПишувањеПредмет: Правила на форумо   Нед Окт 03, 2010 3:16 am

Добредојдовте на форумот на UrbanWikingZ

Секој форум има свои правила па решивме и ние да бидеме како СИТЕ и тие правила да се почитуваат од страна на Корисниците. Во случај на прекршување на некои од правилата следи одредена санкција (временска), одзимање на User-от, измена на напишаниот текст и др. Како и за обичните корисници, истите правила важат и за модераторите и администраторите. Се надевам дека ќе имаме добра комуникација, добра забава и добра игра.
Секое правило на форумов,мора да биде почитувано во спротивно ке следи соодветна казна!

Секаков вид на рекламирање: рекламирање на друг форум, сајт, сервер и се останато без дозвола од администраторот на www.cob-team.board-directory.net
- Употребување на вулгарни зборови, пцуење и невкусни навреди
- Навреди од верска, национална, политичка, навивачка и друга побуда
- Забрането е секаков вид на СПАМ и ФЛОДАЊЕ. Во овој случај Модераторите имаат право да го избришат постот и да пратам ПМ со опомена за суспензија
- Забрането е навредување на членовите. Сите несогласувања може по ПМ да си ги решите
- Забрането е заканување, вреѓање на членовите
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://cob-team.board-directory.net
 
Правила на форумо
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Collectors Of Bones :: Правила :: Правила на форумот-
Отиди до: